Найбільш гуманний спосіб стерилізації котів

Стерилізація кішок – це необхідний етап, якщо господар дбає про котяче здоров'я і не планує розводити «котячу ферму». Багатьом відома лише порожнинна операція, але ветеринарна медицина, в тому числі і ветеринарна, не стоїть на місці. Клініки для тварин готові запропонувати більш гуманний спосіб проведення стерилізації – ендоскопічна стерилізація або її ще називають лапароскопія.

Ендоскопічна стерилізація кішки: опис

Що таке ця новітня операція? Це хірургічне втручання, при якому не здійснюються масштабні розрізи, а робляться лише 2 проколу, ширина яких не перевищує 5 мм.

Через прокол вводиться відеокамера. Проводяться спеціальні маніпуляції.

За допомогою них і робиться ця операція, тобто видаляються органи репродукції. Іноді тільки яєчники, але при бажанні господаря кішки, можна видалити і матку.

Так забезпечується гарантія, що контакт з органами черевної порожнини буде мінімальний. Крім того, таке обладнання виключає контакт рук ветеринара, і зовнішнього середовища з внутрішніми органами кішки. Отже, мінімальний ризик проникнення інфекції.

Звідси випливає, що цю операцію можна спокійно назвати однією з найбезпечніших.

Плюси операції через «прокол»

Ендоскопічна операція має дуже багато плюсів.

 • Тканини кішки травмуються по мінімуму (тобто, ця операція практично атравматично),
 • малоінвазивні,
 • Операція легше переноситься твариною і зменшує процес реабілітації,
 • Точкові шви майже не вимагають догляду.
 • Особливо він актуальний у гладкошерстних порід,
 • Приблизний час проведення такої операції лише 15-30 хвилин. Час операції настільки короткий за рахунок економії часу. Не потрібно накладати післяопераційні шви.
 • Судини і зв'язки яєчників припікаються, а не лігуються швами. Це гарантує, що організм кішки не відкине чужорідне тіло.
 • Обов'язково ветеринар повинен оглянути куксу, якої стануть статеві органи кішки, на предмет кровотеч. Якщо проводиться класична, порожнинна стерилізація, такої можливості немає.
 • Післяопераційні шви просто – напросто відсутні. Тобто, нема чому розходитися.

Важливо!

Це найбільш актуальна проблема при проведенні стерилізації класичним способом, розходження швів.

 • До цієї операції (ендоскопічної стерилізації) вкрай невеликий список протипоказань. Дуже похилий вік тварини, захворювання легенів і серця, деякі хронічні захворювання. Тому в основній частині випадків у бажаючих зробити своїй кішці цю операцію, просять зробити своїй кішці ряд обстежень: УЗД серця, біохімічний аналіз крові, рентген легенів.
 • При цьому виді стерилізації можливо одночасно провести повне обстеження черевної порожнини своєї кішки.
 • Є можливість і провести біопсію, іноді це обстеження може виявити будь – якої патологічний процес.

мінуси операції

Мінус тільки один – дорожча ціна цього виду стерилізації.

Увага!

Не варто давати кішечці воду мінімум 4 години після операції. Потім – без яких би то не було обмежень.

Догляд після операції

Краще буде, якщо на весь період до того, як закінчиться дія наркозу, кішка проведе в ветлікарні. Якщо ветлікарня, в якій повинна пройти операція, не надає такої послуги, то господар просто буде змушений перебувати разом з твариною в цей непростий період.

Важливо брати до уваги такі моменти:

 • Дуже багато залежить від типу стерилізації. Але є кілька загальних вимог. Перше і найважливіше умова – максимально захистити кішечку від впливу стресових факторів. Зокрема, в приміщенні, в якому вона знаходиться, повинен бути закритий доступ до тварини і маленьким дітям. Вони, не дай Бог, почнуть її турбувати або зовсім грати з нею. Це навряд чи закінчиться навіть нейтрально.Це закінчиться погано.
 • Господар теж повинен вести себе тихіше. Так само, як і його оточення. В ідеалі, потрібно взагалі тихіше розмовляти. І, звичайно, не влаштовувати планових і позапланових ремонтів та дискотек.
 • Не слід і кожну хвилину перевіряти, як вона там. Її може нервувати занадто сильна, нав'язлива турбота.
 • Величезну роль відіграє правильне харчування. Не можна давати прооперованої кішки сухі корми або жирне м'ясо. Ветлікарі радять в цей період годувати свою улюбленицю нежирними м'ясними бульйонами або якісними «консервами».
 • Перший день після такого виду стерилізації – це дуже відповідальний час. У цей період стає ясно, вдало пройшла операція чи ні. Якщо перший варіант, то ніякого особливого догляду за кішкою не потрібно, крім бажаних рекомендацій вище.
 • Хоч шов і не відрізняється потужними розмірами, доглядати за ним в будь-якому випадку слід.
 • Перші три дні на кішці повинна бути хірургічна попона. Міняти – у міру забруднення. Але не варто робити це рідше, ніж раз на добу.
 • Шов може злегка набрякнути як у випадку з класичної стерилізацією. Припустимо легке (це важливо!) Набухання і виділення невеликої кількості рідини з місця розрізу.

Довідка!

Так як після такого виду стерилізації потужний наркоз використовується рідко, тварина дуже швидко приходить в норму. Не мине й кількох годин, як вона стане «як новенька».

Відгуки господарів кішок

Вони переважно позитивні. Багато з них бояться прирікати кішечку на цей вид операції, але дуже багато і ризикують, і правильно роблять. І не розчаровуються.

Кілька годин кішечка відходить від наркозу, а на наступний ранок вже «як новенька».

З іншого боку, дуже багато залежить від персоналу клініки. Якщо вони знають свою справу і добре ставляться до тварин, то їм можна довіряти.

Важливо!

Після цієї операції, хоча господареві може здаватися, що вихованка виглядає абсолютно нормально, перегодовувати її все ж не варто. Хоч і вважається, що це легка операція, на місці видаленої матки залишається ні багато ні мало, а кукса. І тиск на неї органів травлення краще уникати.

Корисне відео

У відео нижче показаний фрагмент ендоскопічної стерилізації кішки.

Якщо є можливість провести цей вид стерилізації своїй кішці, то потрібно скористатися цим шансом. Тому що це втручання набагато легше, ніж класичне. І тому що її набагато легше переносить кішка.

Категорії: Кішка

0 коментарів

Залишити відповідь