Які щеплення роблять кошенятам – схема щеплення

Які щеплення ставлять кошенятам

Кошеня – це крихке істота, імунітет якого ще не сформувався остаточно. Його організм не в змозі належним чином справлятися з вірусами, тому вакцинації маленького вихованця потрібно приділити особливу увагу. В першу чергу варто звернути увагу на те, які щеплення роблять кошенятам і за якими правилами відбувається вакцинація.

Щеплення для кошенят

Кошеняті потрібно робити щеплення для того, щоб його організм зміг створити стійку захист проти основних захворювань. При цьому є щеплення, які носять обов'язковий характер. Інші власник тварини може зробити за бажанням або необхідності. Потрібні щеплення кошенятам, без яких не обійтися при в'язки тварин, поїздок з ними, відвідуванні виставок і просто при повсякденному змісті вихованця відповідають таким списком:

 • Комплексне щеплення від трьох основних захворювань – панлейкопении, кальцівіроза, ринотрахеїту. Вакцинація відбувається в два етапи. Кошеняті в 2,5 місяці роблять перше щеплення. Ревакцинація цією ж вакциною призначається через 2 тижні. Наступні ін'єкції вводяться щорічно з дотриманням правила одного і того ж часу. Найчастіше російські клініки віддають перевагу таким лікам, як «Мультіфел – 4», Леукоріфелін і Вітафелвак.
 • Щеплення проти сказу. Це щеплення досить зробити один раз з подальшим повторенням щороку. У перший раз вона використовується окремо від інших вакцин. Потім її можна вводити одночасно з ними. Деякі клініки пропонують безкоштовну вакцинацію ліками вітчизняного виробництва. Якщо говорити про платні медикаментах, то перевага віддається Нобівак Рабіес.

Якщо говорити про необов'язкових щеплення, то до них відносяться:

 • Вакцина проти трихофітії і мікроспорії. Вона використовується через місяць після того, як ставлять кошенятам щеплення від сказу, з подальшою щорічної ревакцинацією. Вакдерм і Трівіак вводять найчастіше.
 • Вакцина проти хламідіозу. Застосовується в сукупності з комплексними щепленнями, однак робити її необов'язково. Імунітет до вірусу виробляється після введення Вітафелвака, ХламіКона та інших вакцин.

Господар має право сам вибирати якого виробництва робити кошеняті щеплення. Основна їхня відмінність – собівартість. Складові комплексних щеплень однакові.

Назви та опис вакцин для кошеняти

Кожна вакцина, незважаючи на практично однаковий склад, має свої особливості. Розглянемо деякі з них:

 • «Нобівак Трікет». Сухий тип вакцини комбінованої дії. Призначена для запуску механізму вироблення антитіл проти панлейкопении, ринотрахеїту, калицивирусной інфекції. Вводять її під шкіру або всередину вени не пізніше того моменту, як кошеняті виповниться 12 тижнів. Щеплення не викликає побічних дій і алергічної реакції.
 • «Леукоріфелін». Вакцина проти сказу. Ліки розділене на рідку і суху частину, які з'єднуються безпосередньо перед введенням. Завдяки цьому ефективність розчину підвищується.
 • «Квадрікат». Препарат, яким можна замінити «Леукоріфелін». Він вводиться кошеняті в тримісячному віці.
 • «Феловакс-4». Щеплення має короткочасним дією. Стійкий імунітет проти сказу при цьому не формується. Дія препарату розраховано на 1 рік, тому після закінчення цього терміну його потрібно застосовувати знову.
 • «Фелоцел CVR». Вакцина нового покоління живого типу. Перше щеплення роблять в 3 місяці. Подальша схема щеплення може відрізнятися. Це можуть бути ще два щеплення з проміжками між ними в 2 тижні, або одна через місяць, а інша в однорічному віці.

Перед будь-якою вакциною кошеня повинен пройти певну підготовку. Тільки в цьому випадку він перенесе щеплення без наслідків.

Особливості та порядок щеплення кошеня

Перед щепленням кошеня потрібно прийняти підготовчі заходи.При цьому беруться до уваги такі чинники:

 • Кошеня повинен бути повністю здоровий.
 • Вихованець не повинен спілкуватися перед щепленням з хворими тваринами.
 • Якщо планувалася якась операція, її не можна робити найближчі 25 днів після щеплення.
 • Якщо операція вже зроблена, потрібно відкласти саму вакцинацію на термін близько місяця.
 • У разі прийому тваринам антибіотиків вакцинація проводиться тільки через 2 тижні після того, як йому припинили їх давати.
 • На період зміни зубів у кошеняти щеплення потрібно відкласти.
 • Необхідно стежити за терміном придатності вакцини. Якщо він минув, ліки підлягає утилізації.
 • Вакцинація протипоказана для тварин, які не досягли 8 тижневого віку.
 • Кошеня не повинен перебувати в стані стресу. Він не повинен боятися, кричати і вириватися під час процедури.

Як і дорослі особини, кошенята повинні бути проглістогонени і позбавлені від паразитів перед щепленням.

Дегельмітізація кошеня перед щепленням

Глистогінних кошеня в два етапи з проміжками між процедурами в 2 тижні. Даючи йому ліки, головне дотримуватися дозу і враховувати вікові характеристики. Так, якщо кошеняті всього 3 тижні від народження, як глистогінний використовують «Канікватель» і «Фебтал». «Мільбемакс» дають тварині тільки з 6-ти тижневого віку.

Дуже популярні краплі на холку, які використовують для кошенят, яким вже є 5 тижнів ( «Профендер»). Їх відмінність від субстанцій, які застосовуються всередину в тому, що необхідність в повторній дегельмітізаціі відпадає. Це пов'язано із залишковим явищем, триваючим близько місяця. Робити щеплення кошеня можна через 1,5 тижні після того, як його проглістогонілі.

Схема щеплення кошеня

Кошенятам роблять перше щеплення у віці від 9 до 12 тижнів. На той час антитіла, отримані від матері вже частково виведуться з організму. Якщо тварина народилася від нещеплених кішки, то вакцинацію можна провести раніше. При цьому кошеняті має бути не менше 6 тижнів від народження. Також потрібно звернути увагу на загальний стан кошеняти. Якщо він занадто млявий, хворобливий або народився дрібним, вакцинацію краще відкласти.

Знати яке щеплення і коли робити недостатньо. Потрібно дотримуватися графіка вакцинації, щоб кіт легше переносив цю процедуру. Схема щеплення повинна відповідати такій послідовності:

 • Від 2 до 2,5 місяців – перше щеплення комплексної дії.
 • Через 3 тижні – ревакцинація (повторне введення комплексної вакцини, до якої додають щеплення від сказу).
 • Через рік. Повторне щеплення (комплексна вакцина в сукупності з препаратом від сказу).

На відміну від випадків з дорослою особиною, після ревакцинації кошеня повинен перебувати протягом місяця на карантині. При цьому йому не можна зустрічатися з іншими тваринами або їх власниками. У прогулянках його теж слід обмежити. Візити до ветеринара варто відкласти на деякий час.

Особливості щеплень від сказу

Сказ – це хвороба, яка передається тварині при безпосередньому контакті з переносником збудника інфекції. Тому, якщо ваш вихованець не виходить на вулицю або жодним чином не може зустрітися з іншими тваринами, він не захворіє.

Робити кошеняті щеплення від сказу потрібно тоді, коли він починає спілкуватися з іншими вихованцями. Найчастіше це вік від 3 місяців. Якщо контакт зі сторонніми тваринами обмежений, з вакцинацією можна почекати. Тоді ставити вакцину можна коли коту буде 8 місяців. Потім потрібно буде щорічно проводити повторну процедуру.

Вакцина від сказу характеризується високою ефективністю. Тому після її запровадження поведінку і самопочуття тварини може зміниться. Вихованець може бути млявим, сонливим, що пов'язано з підвищенням температури тіла. Такий стан може тривати від кількох годин до цілого дня. Так як вірус сказу, що знаходиться у вакцині, досить активний, він може вплинути на здоров'я кошеняти.Тому по можливості краще робити таке щеплення в більш пізньому віці.

Незалежно від того, яке щеплення ви вирішили зробити кошеняті, вона допоможе встановитися імунітету проти поширених котячих хвороб. Те, як відреагує організм тварини на вакцину, залежить від того, наскільки відповідально ви підійшли до підготовки до неї. Не забувайте привести вихованця на огляд до ветеринара перш ніж зробити йому щеплення і дотримуватися схему вакцинації. Тоді ваш кошеня буде захищений від розвитку в організмі інфекції.

Залишити відповідь