Яку рибу можна давати кішкам

Яку рибу можна кішкам?

Рибні продукти в харчуванні домашніх кішок займають хоч і не пріоритетне місце, але все-таки допускаються в якості джерела білка, який засвоюється легше аналога, що міститься в м'ясі. Також вони необхідні для поповнення організму омега-кислотами. При їх введенні в раціон, у власників кішок нерідко виникає питання, яку рибу можна давати кішкам. При цьому важливо враховувати не тільки видове різноманіття риб, але і те, в якому вигляді вони будуть включатися в меню котів.

Якими видами риб можна годувати котів

Кішки повинні вживати рибу один раз в тиждень. При цьому кожен раз, це повинен бути інший вид. При виборі продукту для «котячого ресторану», слід орієнтуватися на вік і стан здоров'я кішки, а також на її особисті пристрасті. Кішкам можна рибу морську і річкову, хоча перевагу найчастіше віддається першому варіанту.

До кращих видів риб, які повинні бути присутніми в котячої дієті відносяться наступні різновиди:

Варто враховувати при виборі сорту риби для котячого меню, такий показник, як зайву вагу тварини. Якщо домашній вихованець швидко набирає вагу, або вже встиг обзавестися зайвими кілограмами, то не можна годувати його жирними сортами риб, такими, як сардини, скумбрія, оселедець. Для вгодованих тварин краще підійдуть нежирні варіанти – хек, минтай або тріска. У цих дієтичних продуктах міститься невелика кількість жиру, але при цьому в них менше і вітамінів А і Д.

Якщо білою рибою годувати кішку, яка очікує потомство, то це може стати причиною недостатнього надходження в організм вітамінів. Вагітним кішкам краще давати зрідка, не частіше ніж один раз на 2 тижні, червону рибу, через більшого вмісту корисних омега-кислот і вітамінних компонентів. Деякі заводчики взагалі виключають всі види риби з раціону кішок, які готуються стати мамами, вважаючи, що даний продукт в період вагітності не корисний.

В якому вигляді потрібно давати кішкам рибу

Перед тим, як запропонувати кішці рибна страва, рибу необхідно гарненько проварити. Перед варінням рибу потрошать, і видаляють з неї всі кістки. Якщо риба велика, то для того, щоб вона добре проварити, її потрібно розділити на частини.

Сиру рибу не можна давати котам з кількох причин. У багатьох її сортах міститься тіаміназа – фермент, який викликає зниження в організмі тварини вітаміну В1. Тіаміназа руйнується тільки в процесі варіння, тому сира риба по даному показнику не є безпечним продуктом.

За змістом тіамінази лідирують такі сорти риб:

Ще більшу небезпеку становить сира риба в плані зараженості гельмінтами, Кішка може легко заразитися глистами при вживанні риби, що не піддаються термічній обробці.

Варена риба вважається готовою, якщо її м'ясо з легкістю відділяється від кісток. Якщо готується рибне філе, то ступінь його готовності можна визначити по м'якості. Пропонувати кішці рибну страву можна лише після того, як воно охолоне до кімнатної температури.

Кішкам не можна давати солону рибу, рибні консерви і риб'ячі голови. Багато власників не розуміють, чому цього не слід робити, якщо подібне годування стало практично звичним. Незважаючи на те, що котам подобаються подібні продукти, що містяться в них сіль і консерванти, здатні викликати проблеми з нирками і сечовивідних шляхами. А кістки риб'ячих голів можуть привести до травм глотки і ротової порожнини.

Риба корисний і смачний продукт, який при грамотному включенні його в раціон домашнього улюбленця принесе тільки позитивний ефект. Годування кішки рибками крім користі, приносить їй ще й чималу радість.

Залишити відповідь