Яка пам’ять у кішок довгострокова, короткочасна

Яка пам'ять у котів – як і чи надовго запам'ятовують інформацію домашні улюбленці?

Всі власники вусатих вихованців хоча б один раз замислювалися над тим, чи є пам'ять у кішок. Їх фізіологічні особливості давно і точно вивчені зоологами, а от внутрішній світ як і раніше залишається загадкою. Але результатів проведених досліджень досить для того, щоб оцінити здатність тваринного до запам'ятовування.

Чи може кішка щось запам'ятати?

У 1963 році у Франції стався цікавий випадок. Господар, взявши свого кота по кличці Мумусс, поїхав в гості до батьків. Там кіт пропав, і чоловікові нічого не залишалося, як повертатися додому одному. Але яке було здивування, коли через 10 місяців улюблений вихованець повернувся. Він пройшов 747 кілометрів.

Мізки кота складаються з нервових клітин, в кожній з яких міститься конкретна частина інформації. Яка спливає при активізації певне поєднання нейронів. Ніхто не сперечається про те, що кішка – уважна мама. Але якщо її відлучити від кошенят на тривалий час, вона їх не згадає. Але це не означає, що вона не запам'ятовує інформацію. Проведені з пам'яттю тварин експерименти, дали зрозуміти, що коти пам'ятають навіть довше собак. Крім того, у них хороша візуальна пам'ять.

Смугасті вихованці з легкістю запам'ятовують розпорядок, тому чекатимуть своїх господарів з роботи. Знаючи, коли потрібно вранці встати, а ввечері лягти, вони підлаштовуються під них. Але неважко помітити, що пам'ять кішки вибіркова. Мозок людини утримує інформацію зі сфер його діяльності та інтересів, минулих подій. А у котика зберігаються тільки ті спогади, які для нього життєво важливі. Саме тому кішки можуть не згадати про кошенят, якщо не будуть з ними спілкуватися.

довготривала пам'ять

Здатність зберігати і відтворювати враження довгий проміжок часу у смугастого вихованця досить сильна. Пам'ять у кішок на людей або кілька місць може залишитися на довгі роки. Відповідний період для запам'ятовування інформації надовго – це вік кошеня від 2 до 7 тижнів. Наприклад, якщо в цей час він не був в контакті з людиною, пристосуватися до життя з ним вже не зможе.

Короткочасна пам'ять

У порівнянні з собаками, коротка здатність запам'ятовувати події розвинена у котів краще. Проведені експерименти допомогли встановити, що на невеликому проміжку часу тварина пам'ятає інформації не менше 16 годин. Але проявляють вони таку здатність тільки в тому випадку, коли якийсь фрагмент з життя їх сильно зацікавив і приніс приємну вигоду.

Як кішка запам'ятовує?

Вибірковість – це основна відмінність котячої пам'яті.

Тварина "тримає" постійно в своїй голові тільки те, що допомагає йому виживати.

Обсяг здібностей в збереженні інформації у вихованця незначних розмірів, тому він підходить до її використання вміло. Вся інформація, яка неважлива для існування і не допомагає виживати, швидко ігнорується. Зате та, що важлива, залишається в котика довго, і при вигляді цієї життєво необхідної речі миттєво витягується. Для кішки характерно жити в цю мить, без оглядки на минуле. Саме тому, ставши великими, кошенята можуть навіть не визнати в незнайомій кішці свою маму.

Скільки часу пам'ятає?

Котяча пам'ять характеризується сильним фільтром. Інформація в ній зберігається в залежності від її серйозності. За часом це триває рівно стільки, скільки вона буде важлива. Домашній вихованець не буде зберігати спогади про гостях, які його не зацікавили, але якщо людина його образив: настав на хвіст, відіпхнув, таке коти запам'ятають. А запах господаря, від якого залежить життя вусатого пухнастиків, не зітре навіть довга розлука.

Залишити відповідь