Яким кормом краще годувати кошеня – сухим або вологим

Яким кормом годувати кошеня?

Придбання кошеня – справа відповідальна, щоб він виріс здоровим і красивим котом, потрібно забезпечити йому кращі умови, але особливо важливе правильне харчування. Оскільки переходити від одного його типу до іншого вкрай небажано, відразу ж важливо вирішити, яким кормом краще годувати кошеня: натуральним або готовим (останній може бути сухим або вологим).

Перш за все – розрахувати свої сили. Готування натуральних страв для тваринного під силу далеко не всім, адже для цього потрібні спеціальні знання (або регулярні консультації ветеринара). Якщо господарі впевнені в собі і готові відповідати за забезпечення кошеня усіма корисними вітамінами і мінералами, то природне харчування – вибір для них.

Однак якщо є якісь сумніви, то варто звернути увагу на готовий корм. І тут знову вибір – брати сухий або консерви? У кожного з них свої плюси і мінуси, так що вирішувати, чим годувати маленького кошеняти, потрібно з їх урахуванням.

Сухий варіант – страхи не обгрунтовані

Треба сказати, що дуже багато власників маленьких вихованців вважають його чистим або, якщо завгодно, концентрованим злом. Однак така думка правильно тільки в тому випадку, якщо мова йде про дешевий продукт. Високоякісний корм в сухому вигляді має масу переваг:

  • не втрачає свої якості, навіть якщо довго лежить в мисці;
  • добре зберігає вітаміни – цьому сприяє технологія виробництва;
  • травні бактерії, якими покриті гранули, з раннього віку піклуються про ніжному котячому шлунку;
  • це економно – навіть якщо годувати кошеня кілька разів на день, вистачить корму надовго.

Треба сказати, що саме сухі корми є основним варіантом, який вважають за краще включати в раціон кошенят заводчики.

Вологий корм – павукові і консерви

Консерви стали першою спробою зробити їжу, яка була б зручною і повністю відповідала всім вимогам до збалансованого раціону, а годувати нею було нескладно. Вони упаковуються в бляшанку. У павуковий єдине від них відмінність – упаковка. Вони продаються в фользі або поліетилені.

Цей корм краще для годування кошеняти, який мало п'є – таким домашнім улюбленцям важко прищепити звичку випивати багато води, навіть коли вони підростають.

При його подачі є обов'язкове правило – підігріти до кімнатної температури, відразу з холодильника давати не можна. Не можна таке харчування і особливо довго зберігати: після відкривання воно придатне тільки два дні.

Три класи – який вибрати?

Корми бувають трьох класових різновидів: економ, преміум і медіум. Від першого необхідно відмовитися відразу, якщо хочеться отримати здорового і довго живе вихованця. Другий, в принципі, не такий поганий, як може здатися, в ньому досить збалансовані поживні речовини, проте котиків зі слабким імунітетом він може не підійти.

Якщо віддавати перевагу годівлі кошенят сухим кормом, то він повинен бути преміум-класу: Над розробкою такого раціону трудяться фахівці, в ньому все збалансовано буквально до міліграма. Якщо кошеня дуже слабкий або особливо цінний, тобто їжа супер-перміум і інноваційні холістік лінійки, які розробляють котячі дієтологи.

Декілька порад

Щоб домашній улюбленець був здоровий і щасливий, потрібно правильно вибирати не тільки корм, а й посуд. Ідеальним варіантом буде кераміка.

Важливо дотримуватися і рекомендації, скільки разів в день годувати малюка. якщо робити все правильно, він буде рости, але не розтовстіє надміру.

Ще одна важлива порада: якщо обраний сухий корм, питна корми кошеня підвищується в три рази. Інакше перетравлення такого харчування сильно ускладниться і виникнуть проблеми зі здоров'ям.

Залишити відповідь